top of page
Search
  • K.Can

Giyilebilir Ruh Hali Teknolojisi: Thync

Kahve, egzersiz, ilaçlar gibi kendinizi daha zinde hissettiren geleneksel metotlara alternatif geliyor. Ruh halinizi değiştirmek, sakinleşmek, rahatlamak veya daha zinde hissetmek için artık teknoloji de kendine özgü bir çözüm getiriyor.

Thync adlı ürün, nörolojiyle giyilebilir teknolojik cihazları biraraya getirerek dijital olarak sizi rahatlatmayı veya zinde tutmayı amaçlıyor. Gönderdiği ultrasonik dalgalarla belirli nöral yolları uyararak beynin tepki vermesini sağlıyor. Kendinizi aşırı stresli, gergin veya yorgun hissettiğiniz anlarda cihaz, ruh halinizi değiştirebileceğini iddia ediyor.

Cihazı, kaşınızın üst tarafına saça gelmediğine emin olarak yerleştiriyorsunuz. Enerji veya sakinleştirici iki farklı ruh hali seçeneği var. Her ikisi için de ayrı şerit bantlar var ve her ikisinde de uyarılan hedef yerler farklı olduğu için farklı şekilde kafaya takılıyor. Enerji veren şerit bant, kulağın arkasına, sakinleştirici şerit bantsa enseye, saçın altına yapıştırılıyor. Daha sonra Thync modülünü bluetooth ile telefonunuza bağlıyor ve telefondan 5-10-20 dakikalık üç farklı periyottan birini seçerek programı başlatıyorsunuz. Şirketin kurucularından ve CEO'su Isy Goldwasser, gün içerisinde kullanım için 5 dakikalık , gün sonunda ara verildiğinde 10 dakikalık ve uyumadan önce de 20 dakikalık daha uzun bir program tasarladılarını söylüyor. Tabii kullanım tarzı yine size kalmış.

Thync kurucularından ve Ceo su Isy Goldwasser, yüksek kimya mühendisi. Bİrkaç yıldır üzerinde çalıştıkları Thync'i 2015'in başında tanıttı ve geçtiğimiz temmuz ayında da ürün satışa çıktı. Şu anda yalnızca birkaç bin ürün sınırlamasıyla Amerika'ya satılıyor ürün. Ürünü beğenmezseniz de 30 gün içerisinde paranız iade ediliyor. Bu kadar da ürünlerine güveniyorlar. Amerika dışına satışa başladıklarında da bu inovatif ve özgüvenli ürün ses getirecek gibi.

Thync'in yayımladığı kullanımla ilgili açıklamalı videosunu izleyebilirsiniz.

Şu anda internet sitesinden 299$ karşılığında satılan Thync, kutu içerisinde beşer tane sakinleştirici ve enerji verici şerit bant veriyor. Fakat şerit bantların kullan-at olması sebebiyle, cihazı kullanmaya devam edebilmeniz için şerit bantlarını sürekli tedarik etmeniz gerekiyor. Beşer tane sakinleştirici veya enerji verici şerit bantlar 20$ dan satılıyor.

Thync gerçek anlamda mental durum değiştirmede alternatif çözüm olmayı istiyor. Satışlarının ve bilinirliliğinin artması için de çeşitli reklamlar yapıyor ve fuarlarda cihazını sergiliyor. Şu anda sadece iOS cihazlarla uyumlu olan Thync gelecek zamanda çıkarmayı düşündüğü Android uygulamasıyla da daha fazla kişiye hitap etmeyi amaçlıyor.

2 temmuzda TechCrunch sitesinden Kyle Russel Thync'in Los Gatos, California'da bulunan ofisini ziyaret edip, cihazı kendi üzerinde denedi. Russel'ın Thync'i denediği videoyu izleyebilirsiniz.

Thync'in haziran 2015'de yayımladığı reklam videosunu izleyebilirsiniz.

Konu ile ilgili daha fazlası için:


1 view0 comments

Recent Posts

See All

Comments


  • Facebook - White Circle
bottom of page